Tenisový klub

Náš klub vznikl v roce 2006 (27.11.2006 až 03.05.2018 název SK TRÓJA PLZEŇ o.s.) a v květnu 2018 byl přejmenován, když se podařilo dokončit transformaci z původního tenisového oddílu, který byl do dubna 2018 začleněn do TJ Lokomotiva Plzeň.

Náš klub organizuje sportovní činnost ve všech věkových kategoriích dětí a mládeže a disponuje rovněž A-týmem dospělých. Některá družstva se účastní soutěží v nejvyšších mládežnických republikových soutěžích od žákovských kategorií po dorost. Uvádíme účast družstva a nejúspěšnější hráče dané kategorie s jeho individuálními úspěchy:

mini tenis

V letech 2013 až 2016 jsme  se stali 4x za sebou mistry Plzeňského a Karlovarského kraje. V každém roce jsme tedy postoupili na MČR družstev v minitenise. V roce 2015 jsme na MČR obsadili 3. místo, v roce 2016 4. místo. V roce 2018 jsme skončili třetí v Plzeňském a Karlovarském kraji.

Mezi nejúspěšnější hráče c v této kategorii patří Matyáš Blaščík, Tobiáš Blaščík a Anežka Cajthamlová, kteří se opakovaně umisťují na nejvyšších stupních na celostátních turnajích. 

baby tenis

Největšího úspěch dosáhlo družstvo babytenisu v roce 2016, kdy jsme se stali mistry Plzeňského a Karlovarského kraje a zúčastnili se MČR družstev. V roce 2018 se stala Sofie Marešová oblastní přebornicí ve dvouhře a postoupila na MČR, kde skončila na 9. místě.

mladší žactvo

Mladší žáci hrají nejvyšší soutěž, kde se v letech 2017 a 2018 umístili shodně na 4. místě. Nejúspěšnější mladší žačkou je Michaela Veselá (5. hráčka ZPČ žebříčku)..

starší žactvo

Družstvo staršího žactva hraje nyní druhou třídu krajského přeboru. Cílem pro nadcházející sezonu je postup do nejvyšší soutěže Junior tour. Největší opory v této kategorii jsou Kristýna Tesařová vítězka několika celostátních turnajů,  Ondřej Kupka a Denisa Trnková, která nás reprezentovala na MČR jednotlivců

dorost

Družstvo dorostu hraje taktéž druhou třídu krajského přeboru. V této kategorii momentálně nejvyšší ambice nejsou.

dospělí

A družstvo dospělých se pravidelně umísťuje na předních místech v soutěži 2.Ligy. B družstvo dospělých je stabilním účastníkem Divize. Náš nejlepší hráč je Jakub Vítek, který je zároveň i klubovým trenérem, v letošní sezóně vyhrál krajský přebor a kvalifikoval se přímým postupem na MČR

Nejúspěšnější odchovanec klubu je Filip DUDA (nyní 743 ATP, ), hráč reprezantčního družstva ČR do 18-ti let v soutěži Galeův Pohár 2015, nyní hrající za TK Sparta Praha

Družstvo dospělých již několik let obsazuje přední příčky v druhé celorepublikové tenisové lize. V loňském roce se hráči klubu mládežnických kategorií účastnili již několika mezinárodních turnajů z okruhu TE (Tennis Europe). Hráči a hráčky v letošním roce kromě několika prvenství na celostátních turnajích získali také tituly přeborníků západočeského kraje.  Činnost našeho klubu je zaměřena na rozvoj „prvních tenisových krůčků“ a podporu mládežnických kategorií.  Značná pozornost je věnována především na rozvoj talentu u nejmenších dětí